כשהיינו ילדים היה יום האם…

לאור השינויים הרבים שכולנו חווים ,חשבו שלא הוגן לחגוג רק לאימא והפכו יום זה ליום המשפחה. יום האם התאפיין בהכרת תודה ונתינה , ביכולת של הילדים לראות ליום אחד כמה עושים עבורם,
לא לקחת כמובן מאליו את כל העבודה והמחשבה שמשקיעים בילדים. יום האם עסק גם בנתינה ביום האם כילדה הייתי עסוקה בהכנת מתנות קטנות , ארוחת בוקר ,אפיתי עוגה, שנשרפה לא פעם, אך העיקר הכוונה, לקחתי חלק בנטל עבודות הבית.


ערכים אלו נועדו להקניית ערכים בסיסיים לילדינו. יש מי שאמר ש"ילד שלומד להוקיר תודה הוא ילד הרבה יותר מאושר. הוא ילד שלומד שהוא ראוי להשקעה לדאגה ולאהבה שמקבל מהוריו ושכל אלו אינם מובנים מאליהם דרך החינוך
לנתינה לומד הילד להעריך דברים ולא לקבלם כמובן מאליו, הוא לומד על נתינה ללא תמורה, הוא לומד על העולם מי נותן למי ועל מה. הוא לומד להבחין בייחודיות שבין מערכות היחסים השונות בחייו. "
היום בג'אגליננג המטורף של החיים, עבודה בית, קניות, ילדים הסעות,
יום המשפחה לא יוכל לתקן את טירוף החיים וגם לא ישנה את אורח חיינו אבל הוא אולי הוא הזדמנות עבורנו לרענן את הערכים המשפחתיים שהיינו רוצים להנחיל לילדינו .
לא צריך לחכות ליום המשפחה כדי שילדים יקחו חלק במטלות הבית, הרי נתינה בחזרה יוצרת תחושת שייכות ילד שמגיל צעיר מרגיש שייך במשפחתו יחווה תחושה שהוא נחוץ בתרומתו וירצה לקחת חלק במטלות הבית,
להעניק לאחרים במשפחתו. אם היינו מקפידים כל השנה לייצר חלוקת עבודה מותאמת גיל, מותאמת לסדר היום של הבית ערך הנתינה והוקרת תודה יהיו מנת חלקינו במשפחה כל השנה.
יום המשפחה זו הזדמנות לצאת מההורות בלופ , כיצד?
צרו את המשמעות הייחודית שלכם ליום הזה. ראו אותו כהזדמנות אמיתית לעשות משהו עבור הדבר החשוב באמת. המשפחה. מצאו מהו הדבר שינחיל הנאה בקרבכם, לא חייבים אירועים דרמטיים כמו חופשה בחו"ל.
צרו ההנאה במקומות הקטנים, היום-יומיים והפחות צפויים.
ארוחה – הכינו יחד תפריט, לכו יחדיו לקניות, בשלו יחד, ערכו יחד את השולחן באופן מיוחד ואכלו את המאכלים שכל אחד הכי אוהב.
צרו רגעים של שיתוף, משחק מהנה של כולכם יחד, רגע של חיוך, חיבוק, מילה טובה ארוחת ערב נעימה .

פתחו מסורת של סיפורי משפחה מצחיקים. כתבו את הסיפורים תעדו אותם, ומדי שנה חזרו אל המחברת בכדי לקרוא מחדש את הסיפורים המצחיקים.

צרו רגעים של השתוללות משותפת, מלחמת כריות, מלחמת דגדוגים, ציור משותף על בריסטול גדול, כולם יחד .
תתעדו בתמונות .
פרגנו לעצמכם.
זיכרו מה משמח אתכם, מה עושה לכם טוב, מה אהבתם לעשות פעם, לפני שהפכתם להורים.
אחת לשבוע בערב. וכן, גם בילוי זוגי. מתי בפעם האחרונה יצאתם יחד לסרט? מופע מוסיקה? הצגה?
הורה טוב הוא הורה שיודע גם לפרגן לעצמו ולדאוג לצרכיו. יופי של מודלינג, יופי של הורה מסופק וחייכן הרבה יותר.

מבלי שנשים לב, השוטף שוטף את כולנו לכן תתכננו זמן אישי זוגי משפחתי ולהתכוונן לשם.
כדאי לתכנן מפגשים אישיים (אחד על אחד) בכל פעם אם ילד אחר וליידע אותו כמה ימים קודם לכן. לחשוב יחד מה עושים אפילו קנייה בסופר, תתפלאו,
יכולה לשמח מאוד ילדים שלא רואים מספיק את הוריהם, או כמהים לבילוי אינטימי, בלי עוד אחים ברקע.
כשמדובר בילדים גדולים יותר, בגיל ההתבגרות, כדאי ממש לקבוע פגישה ביומן. גם הם עסוקים, גם אנחנו, ואם לא נקבע – זה פשוט לא יקרה.

הרעיון להבהיר במעשים ומחוות שאנחנו רוצים להיות איתם, שאנחנו מפנים מקום וזמן למען המטרה החשובה הזאת הוקרת תודה נתינה ההנאה, הנה, מתחילה כבר מכאן.

יום משפחה שמח והנאה בהורות .
שלכם,
אמה אמר, ליווי הורים ** הנחיית קבוצות ** אימון אישי בסל קורסים
צור קשר  

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

פוסטים נוספים

בלוג

CV (קורות חיים) ב360 מעלות

כידוע מידי חמישי מזה כמעט 12 שנים אני מקיים יום קבלה בקהילה ללא עלות, באהבה וכמה פעמים שכל אחד/אחת צריכיםהפורש/ת הצעיר/ותיק יכולים לבחור האם ירצו

קרא עוד »
×