מספיק אחד לטנגו

"צריך שניים לטנגו". זהו משפט המבטא את הקשר או את שיתוף הפעולה הקיים בין שני אנשים בביצוע פעולה מסוימת.
רבים מצטטים משפט זה בבואם להדגיש דווקא חוסר תקשורת או חוסר שיתוף פעולה הנובע מהתנהגות שני הצדדים גם יחד ולא רק מאחד מהם.
בקשר בין בני זוג, המשפט יכול לשקף את מערכת היחסים באופן כללי או סיטואציות ספציפיות כמו אידיליה, מחד, או מריבות וויכוחים, מאידך.
יחד עם זאת, הסתכלות שכזו היא בדרך כלל מנת חלקם של אלו המסתכלים כצופים מהצד. שכן בקרב בני זוג יש בד"כ נטייה להאשים את האחר בנוגע לסיבות שהביאו להידרדרות מערכת היחסים.

אז מה יכולים בני זוג לעשות כאשר מפריע להם שמערכת היחסים זה כבר לא מה שהיה פעם. כשאין כבר את האידיליה כמו בתחילת הדרך,
שהחיים המשותפים מלווים בתחושה של חוסר הסכמה ואי שיתוף פעולה או שפשוט אי אפשר להמשיך ככה יותר?
הסיבות שיכולות להביא למצב שכזה שונות ומגוונות. אך מה שחשוב יותר זה האם בני הזוג רוצים לשקם את מערכת היחסים ולחזור לחיי זוגיות של הבנה ושיתוף.
אם נוריד כרגע מסדר היום את הגירושין כפיתרון, הרי שבין הליכה משותפת ליועץ זוגי לבין לא לעשות כלום, כי קיימים חוסר וודאות וחששות מ"התערבות חיצונית", קיים פתרון נוסף.
לפעמים קורה שיש רצון כללי לשיפור מערכת היחסים אך הוא לא מביא את בני הזוג לביצוע פעולות אופרטיביות או שרק אחד מבני הזוג פתוח לרעיון של ללכת ליועץ זוגיות.
היום כבר ניתן לשמוע יותר על אנשים שהולכים לבדם לעבוד על מערכת היחסים שלהם.
ממש כמו שיש בריקוד זוגות אחד שמוביל ואז השני מתאים את עצמו, כך יכול אחד מבני הזוג, האישה או הגבר, לעשות צעד של נכונות ועבודה עצמית עם בעל מקצוע.
מעבר למעט ויתור וללקיחת אחריות, שתמיד טוב לנקוט בהם, יש בצעד שכזה פוטנציאל גדול של שיפור התקשורת
עם בן/בת הזוג והשפעה חיובית רחבה על מערכת היחסים המשותפת, כולל השפעה על שינוי התנהגות של בן / בת הזוג.
אז מי אמר ש"צריך שניים לטנגו"? אם אתם מרגישים לבד במערכת היחסים אבל ממש רוצים לשקם את הזוגיות אני מזמין אתכם לעשות ולהרגיש שינוי.
לעשות את הצעד הראשון בעצמכם, להיות אלו שימשכו את תשומת לבו של בן / בת הזוג ולהשפיע על כך שיצטרף אליכם למערכת יחסים משותפת, משופרת ומרגשת.

גיא מסד – מנחה ומוביל לשינוי באיכות החיים באמצעות דמיון מודרך ו – NLP
לפרטים ויצירת קשר 050-5650985

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

פוסטים נוספים

בלוג

CV (קורות חיים) ב360 מעלות

כידוע מידי חמישי מזה כמעט 12 שנים אני מקיים יום קבלה בקהילה ללא עלות, באהבה וכמה פעמים שכל אחד/אחת צריכיםהפורש/ת הצעיר/ותיק יכולים לבחור האם ירצו

קרא עוד »
×