שיטת הטונה – בשוק ההון

"שיטת הטונה" בשוק ההון
זו לא בדיוק "שיטת השקשוקה" בפוליטיקה אבל די דומה. מאז משבר 2008 קרן השתלמות אחת הרוויחה 127.9% והשנייה רק 65.96% ..באיזו מהם באמת הייתם רוצים להיות? (הנחת פיזור דומה)

"משבית שמחה קטן " – לפני שתענו לעצמכם?
על הראשונה הייתם אמורים לשלם 1%-1.2% דמי ניהול
על השנייה רק 0.26% דמי ניהול?
עצרו רגע ורק אז המשיכו לקרוא…
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

מרבית הקהל אינו מצוי בסודות עולם הכסף וההשקעות לכן בתי ההשקעות בישראל ,עם השנים פיתחו את הערוץ הישיר או "ערוץ הוועדים" על מנת להפוך את המבחן ל"מבחן הטונה" (ראה ערך דמי ניהול) כך היה איתי כאשר פרשתי צה"ל עם "פתרונות מובנים" שבחרו עבורי במהלך השרות בעוד שעלי היה רק לדאוג שהמשימות יצאו לדרך. בדיוק כמו ש"סופר" שכונתי תמיד מפרסם טונה במבצעיםטונה הוא מוצר מוכר, מחיר המדף שלו דומה ברוב המקומות ורק אצלו הוא בחצי מחיר..מהלך זה נותן ללקוח "תחושת שליטה מדומה" במוצר מוכר שמוצע לו במחיר מגוחך רק כדי שיגיע "לקנות" (או להשקיע) ואז שיהיה בתוך ה"בועה" ימלא עגלה מלאה במוצרים אחרים שחלקם במחיר מופקע.

****
כך הדבר בשוק ההון
הנושא היחיד שניתן להבנה ומדידה לקהל הרחב שאינו בעל השכלה פיננסית מתקדמת הוא דמי הניהול ואז "תחושת השליטה מציפה אותו" והופך הוא לקהל שבוי לאורך זמן .

בעוד שמה שבאמת חשוב הוא היכולת לבחור מסלול נכון כי בסופו של יום זה מה שיקבע אם תרוויח ולאורך זמן. ככה זה בקרן השתלמות ככה בסופר השכונתי וככה זה ב "דילים" לחו"ל (שלא כוללים -כמעט הכל…) אמא של חבר אמרה לי לפני שנים רבות "מרביתנו לא מספיק עשירים לקנות דברים זולים- כי בסוף נשלם הרבה יותר" ככה זה בחיים, ככה בעסקים וכך גם בשוק ההון. בשוק ההון (למשל) יכולים דמי הניהול להיות שיקול של בית ההשקעות של איזה מנהל תיק יעבוד עבורך- המצוינים מן הסתם יעלו הרבה יותר בעוד המתמחים המתחילים יסתפקו המועט ואולי גם ישיגו פחות..

—————
לרשותכם לפני סיום,
אזכיר כי איני בעל רישיון לייעץ אבל משקף שיש דפוסי חשיבה מגוונים שצריך לתת עליהם את הדעת ולא לחפש תמיד רק את המוכר והנוח.
—————
המלצתי לכם לאור סיכומי השנה לעיל :
בחנו עם המתכנן הפיננסי שלכם את החלופות ו"קחו סיכון" (זה הרי לא באמת סיכון כזה גדול להתפשר קצת בדמי ניהול..ואולי להגיע הרבה יותר רחוק). ביננו- יש סיכונים גדולים הרבה יותר אבל ש127% זה כמעט כפול מ65%% אולי זה שווה..ואולי לא..תלוי בכם כל החלטה מכבדת את בעליה. אם אין לכן מתכנן פיננסי אישי, דלתינו פתוחה בפניכם לעד 2 מפגשים ללא עלות לחברי ביטחונט בלבד!!! (או הוריהם מפגש אחד ללא עלות)

לקבלת מידע נוסף בנושא פנה כאן! 
חברי ביטחונט זכאים לעד 2 מפגשים חינם.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

פוסטים נוספים

בלוג

CV (קורות חיים) ב360 מעלות

כידוע מידי חמישי מזה כמעט 12 שנים אני מקיים יום קבלה בקהילה ללא עלות, באהבה וכמה פעמים שכל אחד/אחת צריכיםהפורש/ת הצעיר/ותיק יכולים לבחור האם ירצו

קרא עוד »
×