שלוש שאלות לסוכן הביטוח

הגם שזה נשמע לך אידיש או סינית. אנא הקדש 5 דקות לסוגיות של חיים ומוות ו-או כאלה העלולים להיות גורם מכריע באיתנות הפיננסית שלך בשנים הקרובות (כי למי יש 3 מיליון ש"ח זמינים לטיפול רפואי). שלוש שאלות מרכזיות שיסייעו לך להבין את גודל הכיסוי האמיתי שלך (הגם שאינן כל השאלות שצריך לשאול..)

תרופות מחוץ לסל:
בסוג ביטוח זה ישנם שני מסלולים עיקריים : פיצוי חד פעמי או מתחדש. המשמעות היא שאם יש לחולה מסלול פיצוי מיליון שקל חד פעמי הוא "חשוף לחסדים" לאחר שנגמר הכסף.בתוספת תשלום לא גדולה ניתן לרכוש כיסוי נוסף חד פעמי וכך להגדיל משמעותית את הסיכוי להמשיך ולחיות.

ערכי סילוק בביטוח סיעודי:
החלטה על רכישת ביטוח סיעודי יש לקחת בחשבון גורם חשוב ולמרבה הפלא נסתר ועלום, מדובר בערכי הסילוק בפוליסות הסיעוד. ערכי הסילוק הם ערכים כספיים הנגזרים מסכומי הביטוח ומובטחים לאחר מספר מוגדר של שנות תשלום. (כלומר במילים פשוטות סוג "קניית וותק" וזכאות לתשלום יחסי גם אם הפסיק הלקוח את התשלומים במהלך השנים). גם כאן- זה ההבדל לפעמים בין לקבל 0 שקלים בחודש לבין קבלת אלפי שקלים בחודש.עוד טיפ קטן (מתאים מאוד לבעלי פנסיה תקציבית) קיים ביטוח סיעודי מוזל המתחיל משנה 6 ומעלה, הנחת עבודה: הגמלה +תשלומי קופ"ח יספיקו ל5 שנים ראשונות , משנה 6 ומעלה נוכל להישען על הגמלה +הביטוח הסעודי הפרטי.

ביטוח אובדן כושר עבודה:
"אובדן כושר עבודה" מתייחס למצב בו אדם מאבד את יכולתו לעבוד כתוצאה מתאונה או מחלה, בגינה נבצר מהפרט לעבוד לתקופה שעולה על שלושה חודשים.
בעת רכישת ביטוח זה חשוב לבדוק כמה דברים שעושים את ההבדל שבאמת קורה משהו :
א. האם יש תקופת המתנה עד קבלת התשלום ומהי?
ב. מהי תקופת התשלום שמציע המבטח בקרות מקרה ?
ג. מהם מגבלות הפיצוי ? (למשל כמה חודשים לאחר שפוטרת הביטוח תקף והאם אתה מכוסה גם בתקופה בין עבודות), או אם אתה עצמאי : ע"פ איזו שכר יחושב הפיצוי ?

לסיכום:
אין הכוונה בפוסט זה לבקש מכם כ"אדם הסביר " ללמוד את רזי עולם הביטוח , אבל אם תוכלו להתפנות ולבדוק לפחות את שלושת הנושאים האלה מול סוכן הביטוח שלכם – תצאו נשכרים לטווח הקצר והארוך.
הערה- אין לראות במידע זה סוג של יעוץ פיננסי ו-או ביטוחי, עליכם להיוועץ בבעל מקצוע מוסמך טרם נקיטת כל מהלך ביטוחי ו-או פיננסי (לדוגמא לסוכן של המעביד שלך או בעלי פוליסת "צוות" לסוכנות מדנס )

חוות דעת ביעוץ ביטוחי כרוך בתשלום או וואצ'ר מנהל הפרישה לזכאים
פנו כאן 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

פוסטים נוספים

בלוג

עוסק "פטור מורשה"

רקעאם אתם או בני הזוג נותנים שרותים לאנשים פרטיים/ עמותות/ מגזר ציבורי שאינם מזדכים על מע"מ.וגם אינכם נכללים בין מי שחייבים להיות מורשה (עו"ד/רו"ח/מוהל וכאלה..)

קרא עוד »
×