חמישה טיפים שיעזרו לך לנהל משא ומתן לעינין שכר ותנאי עבודה

עברת את הראיון החשוב הראשון בהצלחה, ואחריו את השני, את מכון הערכה או בחינות נוספות, הידד! זה אומר שהצלחת ב"מכירה" העצמית שלך.
עתה עליך להתכונן לשלב הבא בתהליך שהוא: ניהול משא ומתן על שכר ותנאים נילווים. זוהי פגישה חשובה מאין כמוה שכן כל שתשיג ירשם בחוזה העסקה ,ויש לכך השפעות מרחיקות לכת על העסקתך בטווח הקצר ועל קידומך המקצועי לאורך הזמן.

אשמח לפרוש בפנייך 5 טיפים בדרך לניהול משא ומתן מוצלח:

1.שלב ההכנה למו"מ הוא שלב חשוב הקודם למפגש ובו מומלץ מאוד לאסוף מידע רב ככל שניתן לקראת הכניסה למו"מ .מידע הוא כוח במו"מ ולכן כדאי להגיע למו"מ
לאחר שבררת מהו השכר שנהוג לשלם לעובדים המועסקים בתפקיד זהה ,או דומה לשלך, במקום אחר. בהתחשב בניסיון הידע והכישורים שיש לך.

2.הצגת עמדות פתיחה ריאליות .כאשר אתה מנסה לצמצם את הפערים בינכם בהדרגה תוך כדי חיפוש רמזים אצל הצד השני, שהוא מוכן לזוז. לדוגמה אם שמעת מילים כגון"ברגע זה",
"כמו שהדברים נראים כרגע" "בהתחלה", . אילו מילים המרמזות שהצד השני מוכן להידבר עימך על מנת להגיע לפשרות והסכמות .

3.במשא ומתן אתה נמצא בתהליך של תן וקח ולכן אל תיתן משהו בחינם בלי הקשר לערך שלו עבורך-מבלי לקבל תמורה. אל תוותר על שום דבר מבלי לקבל פיצוי ,
שאל את עצמך מה זה שווה והערך אותו בעבורך. לדוגמא "אני מוכן למשכורת התחלתית נמוכה במעט מזו שהצגתי אך מצפה לקבל 20 ימי חופשה החל מהשנה הראשונה."

4.בהגיעך לשלב המיקוח מומלץ להשתמש תמיד במשפטי תנאי, כלומר "אם אסכים לבצע 30 שעות נוספות בחודש אז אשמח לתשלום עבור 8 ימי הבראה החל מתום השנה הראשונה לעבודתי."

5.טיפ נוסף ,"סחור" בדבר שזול לך אך בעל ערך ויקר לאחר, הערך את הדברים מנקודת מבטו של האחר.
לדוגמה יתכן ולמעסיק קשה לתת משכורת התחלתית גבוהה אך יהיה מוכן להשלים לך בהוצאות עבור אחזקת רכבך.

לבסוף בעת ניהול משא ומתן הערך את ההצעות מנקודת מבטך ומנקודת מבטו של הצד השני, צמצם את הפערים בינכם בהדרגה ,וכך תגיעו למצב של WIN/WIN בסיטואציה.
בהצלחה!

אשמח לעמדו לרשותך בסיוע וליווי מלא באמצעות סל קורסים -לתאום פנה כאן

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

פוסטים נוספים

בלוג

CV (קורות חיים) ב360 מעלות

כידוע מידי חמישי מזה כמעט 12 שנים אני מקיים יום קבלה בקהילה ללא עלות, באהבה וכמה פעמים שכל אחד/אחת צריכיםהפורש/ת הצעיר/ותיק יכולים לבחור האם ירצו

קרא עוד »
×