טיפים בבחירת סדנה /קורס /הכשרה.

אחת ההתלבטויות עם הפרישה מצה"ל או שירות ביטחון עומד לרשותך תקציב לימודים,הכשרה בהתאם לבכירות,וותק, וותק פעילות וכדומה בהתאם לארגונים השונים,במה להשקיע אותו,כיצד למצות ממנו את המיטב ואילו ערוצים ושיקולים נוספים עומדים לרשותך בהחלטה ובמימון.

1.בחר מסלול /כיוון– למה אתה זקוק? האם חיזוק מיומנויות אישיות לקריירה / קורס פנאי / מקצוע וכ'ו

2.מימון- לרשותך "סל פרישה" השונה מארגון לארגון, מעבר לכך זכור תמיד שאם יש לך קרן השתלמות נזילה תוכל להיעזר במימון זה או להתמודד על מלגות באקדמיה או תקציבים ממשלתיים (לדוגמא בפרויקט הקצינים והנגדים)
חשוב:
לוודא שהמוסד מוכר עי הגורם המממן בצה"ל מס' ספק משהב"ט במאגד קורסים אם החלטת להשלים סכום כלשהו מכיסך בדוק האם יש הנחה מגזרית (חבר,קרנות השוטרים וכו) דרכה תוכל לזכות במחיר נוח יותר (תשומת לבך- אין כפל הנחות במרבית הארגונים).

3."טעימות"-
אם אינך בטוח קח סדנה יומית ובדוק האם הנושא מדבר אלייך.בדרך כלל המחיר שווה לכל נפש ואינו נוגס משמעותית בסל הפרישה, בדוק איתנו ערבי מבוא ו"טעימות" ללא תשלום/תשלום סמלי ונסייע .

4.שוק ההון-
מרבית הגופים הביטחוניים מזמנים מידע זה לפורש בתהליך הפרישה ,לאחר מכן תוכל תמיד להשתתף במפגשי הכרות שמשווקים גופי הדרכה ,אם אינך בטוח תבקש כמה ימים לחשוב.

5.הסמכות-
בקורסים ארוכים המסמיכים או מסמיכים לכאורה יש לבדוק מהו הגורם המסמיך,האם הוא "ארגון יציג" ,האם יש חוק המחייב בהסמכה לדוגמא קורס הסמכה למאמנים אישיים (לשכת המאמנים) לעומת זאת בקורס דירקטורים אין כלל רגולציה והסמכה אלא נחשב כקורס ללימודי העשרה .

6.ביחד או לחוד-
ישנם תחומי לימוד בהם נכון שתצטרף לכתה ותקבל ערכים מוספים ומשוב אבל ישנם מקרים בהם נכון יותר מבחינתך ללמוד בהוראה אישית (לדוגמא בלימודי שפות).

7.גמול השתלמות-
במידה ואתה זקוק לגמול השתלמות,בדוק שהקורס מוכר לגמול (והאם כל השעות מוכרות מלא) דרוש לקבל קוד משרד החינוך .פורשי צה"ל מומלץ לבדוק האם מוכר ע"י גורמי מופ"ת בעניין זיקה לעיסוק,כמו כן לא לשכוח לחתום בימי העיון של הפרישה כדי לצבור את 40 השעות לזכאות המצטברת.

8.פוטנציאל תעסוקתי-
בקורסים ארוכים בדוק האם תחום הלימודים מאפשר לך להשתלב ו-או להציע שירותי בתחום כעצמאי או מקדם אותך בהתמודדות על משרה בתחום,האם אתה מקבל מהמוסד פרקטיקום.

9..קורסי בכירים-
במידה והינך מעוניין בקורס בכירים בדוק שאכן זה הקורס שייתן לך את מרבית התועלות גם בטווח הקצר (לדוגמא: אם אין לך "הבטחה" להיות דירקטור, קורס דירקטורים לא ייתן לך שום יתרון על מי שיבחר הבעלים למנות כדירקטור מטעמו גם אם לא עבר כל הכשרה)
מאידך קורס דירקטורים למנהלים מקוצר יכול בהחלט לצייד אתכם בכלים ניהולים כמנכ"ל/ סמנכ"ל ונושאי משרה. 

10.קורסי יזמות וחשיבה עסקית –
בחר אפיק הקרוב ביותר לחזון העסקי שלך: קורס יזמות עסקית למקים העסק הקטן או קורס יזמות בהייטק ומי שמתכנן את ה EXIT הבא.כמו כן חשובים קורסים אלה לפיתוח החשיבה העסקית שלך שאיש צבא שלא גדול המערך העסקי. תרגיש/י חופשי לפנות ולשאול והיכן שנוכל לסייע – נסייע בשמחה
למידע כל קורס "יזמות וחשיבה עסקית" פנה כאן https://lp.vp4.me/nzz8
למפגש אישי ללא עלות עם מנכ"ל ביטחונט – פנה כאן! https://lp.vp4.me/r8gr

11 .קורסי שפות –
ראשית חשוב ביותר להבין איזו שפה נדרשת לך, האם להעשרה או לצורך "שיפור עמדות" בדרך למשרה הבאה? אם בחרת באנגלית או אנגלית עסקית חשוב שלדעת כי קיימים מספר אפיקים ללימוד זה. אנגלית באמצעות מחשבים (לדוגמא וול סטריט) שם עיקר הלמידה באמצעות המחשב ואין ריגושים וחוויות כך שהשפה נלמדת בעיקר באינטראקציה בינך למחשב ואין כלל תשתית לנטורקינג ולמידה חוויתית. שיעורים אישיים – אפיק של שיעורים פרטיים 1*1 נראה לנו כעדיף לאנשי מעל גיל 40 .

12.מה כוללת הפעילות-
מעבר להדרכה, מה כולל האירוח (כלכלה,כיבוד חניה חינם) האם יש הטבות ושירותים שווי כסף שאתה באמת צריך ,לדוגמא שעות ייעוץ וליווי חודשי שירות ללא תשלום (עו"ד, רו"ח וכדומה).

13.קורסי שוק ההון –
המבחר גדול וישנם מכללות שונות, בשוק ההדרכה רווחת הדעה כי רצוי להימנע ממכללות הקשורות כחברות בת או חברות אחיות לבתי השקעות מאחר וחלקן נחשבות כפלטפורמה שיווקית להשקעות בנדל"ן בחו"ל ואו בשידול להשקעות .קיימות מכללות וקורסים בלתי תלויים , לדעתינו עדיף ללמוד שם כי אין הטיה.

14.שעות הפעילות-
השתתפות בפעילות יומית (מהבוקר) הינה האפקטיבית ביותר. סוג פעילות כזה מתאים מאוד לתקופת חופשת הפרישה (קיימת גם פניות וגם טוב לסדר יום)במידה והתחלת /תצטרך לעבוד-בחירת סדנה יומית חד פעמית לא תהווה קושי אבל בבחירת קורס ארוך כדאי להעדיף תוכנית של אחר הצהריים/ימי שישי .

מקווה שהיינו לעזר- בהצלחה!
מאמר מערכת ,נכתב בסיוע חברינו יגאל ליבר מנהל הדרכה בכיר, נשמח לייעץ לחברים המתלבטים -אנו כאן בשבילך. \
קורסי HRT ביטחונט מופיעים במאגד הקורסים של צה"ל ובאתר
למפגש אישי ללא עלות עם מנכ"ל ביטחונט – פנה כאן! 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

פוסטים נוספים

בלוג

CV (קורות חיים) ב360 מעלות

כידוע מידי חמישי מזה כמעט 12 שנים אני מקיים יום קבלה בקהילה ללא עלות, באהבה וכמה פעמים שכל אחד/אחת צריכיםהפורש/ת הצעיר/ותיק יכולים לבחור האם ירצו

קרא עוד »
×