ככה זה בחיים,אז זהו שלא…

עבודה זה דבר חשוב מאוד. היא מספקת לנו משכורת ורמת חיים, היא מספקת צרכים כמו שייכות לארגון או לאנשים בו, כשמצליחים אז יש סיפוק ועוד ועוד. עבודה היא דבר כ"כ מרכזי שלעיתים אנחנו מסדרים את כל יתר הדברים בחיינו בהתאם לעבודה – מי ייקח את הילדים בבוקר ומי יאסוף אותם בצהרים / אחה"צ ? מתי אנחנו חוזרים ממקום העבודה ל"עבודה השנייה" – הטיפול בילדים ובבית, האם יש זמן לדאוג לבריאות שלנו או לפעילות בשעות הפנאי (אם נשארו כאלה), מתי אנחנו יוצאים לחופשות ולכמה ימים והאם אנחנו יכולים להרשות לעצמנו לעשות שינויים משמעותיים בחיינו – מעבר דירה או החלפת מקום העבודה.

כשאני מציג לאנשים שונים את המקצוע שלי – מנחה ומוביל לשינוי באמצעות דמיון מודרך ו – NLP, אני מבין שאנשים רבים, ובניהם כאלה שעובדים בארגונים היררכיים תובעניים, רואים את נושא הצורך בשינוי כדבר לא רלוונטי עבורם.

שינוי נתפס בעיניהם, בד"כ, כדבר השייך לאחת משתי אפשרויות עיקריות. או שמדובר בעניין נפשי רגשי עמוק הזקוק לתשומת לב – ורובם לא נמצאים במצב הזה, או שגם אם הם מבינים שנדרש שינוי, הוא בסדר גודל גדול מבחינתם ומשמעותו זעזועים בארגון או במשפחה ו"עכשיו זה לא הזמן".

הסיבה האמיתית,בעיניי, שגורמת לרובינו "להמשיך הלאה"
היא שחונכנו, הן בבית והן ע"י הנורמות החברתיות, שרוב הדברים שהוזכרו עד עכשיו הם בסה"כ שגרתיים ו"ככה זה בחיים".

אנשים רבים אומרים לעצמם: "כדי להצליח אני חייב/ת לעבוד עד שעות מאוחרות, זו גם התרבות בארגון וסומכים עליי",
או "אין לי סבלנות לילדים כי זה מה שקורה אחרי שבאים מיום עבודה קשה לעבודות הבית",
או "זה סביר שבמצב הזה יהיו קצרים בתקשורת וויכוחים בעבודה / בבית / במשפחה".
או "הגיוני שאני ממשיך/ה לחשוב על העבודה גם בבית, זה מה שבחרתי כמקצוע",
או "איך אני אבקש דבר כזה מהבוס שלי",
או "אני אנוח בשבת (או חלילה וחס בקבר)" ועוד משפטי "אין ברירה" רבים והגיוניים.

הרשו לי לחדש לכם !!
אכן, סיטואציות כאלו ימשיכו להיות חלק מהחיים שלנו. יחד עם זאת, אנשים שהגיעו אליי והגדירו שרוצים לחוות סיטואציות כאלה ואחרות באופן שונה, הצליחו לעשות זאת ויחסית בקלות. כמעט כולנו ממוקדים בהגדרת מטרות, יעדים ובביצוע משימות במקום העבודה. מעט מדיי עוצרים להגדיר לעצמם מטרות, יעדים ואופן מימושם במשפחה ובנוגע לעצמם.

הדבר המדהים הוא שממש פשוט ואפשרי להרגיש אחרת, אפשר למצוא ערנות ושמחה כשנמצאים עם הילדים כשחוזרים מהעבודה, אפשר לחוות תקשורת אחרת עם בוס, קולגה, בן/ת זוג וקרובי משפחה, אפשר לשנות הרגלים ישנים, אפשר למצוא את המשאבים והזמן לפעילות פנאי וכל דבר אחר שקשור בעשייה ובחוויות היום יומיות שלנו.

רק צריך לרצות את זה מספיק בכדי לעשות עם זה משהו. הדבר נכון שבעתיים למי שנמצא בין עבודות או בתקופה של מעבר ושינוי. זו הזדמנות פז לעצור ולהגדיר לעצמנו מה אנחנו רוצים לעשות ואיך אנחנו רוצים לחוות את זה. אני מזמין אתכם לעצור ולחוות שינוי באמצעות דמיון מודרך ו –NLP. כך תוכלו להיות "הבמאים בסרט של עצמכם" , "הסופרים בעלילה של חייכם", תעשו ותרגישו שינוי. תוכלו ליהנות משילוב של שתי גישות המאפשרות בתהליך קצר מועד להעביר אליכם את האחריות על ביצוע השינוי אותו אתם בוחרים לעשות, באמצעות טכניקות המותאמות באופן אישי לכל אחת ואחד.

בהצלחה.
גיא מסד – מנחה ומוביל לשינוי באמצעות דמיון מודרך ו – NLP
.אשמח לענות על כל שאלה/הבהרה- פנה אליי! 050-5650985

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

פוסטים נוספים

בלוג

CV (קורות חיים) ב360 מעלות

כידוע מידי חמישי מזה כמעט 12 שנים אני מקיים יום קבלה בקהילה ללא עלות, באהבה וכמה פעמים שכל אחד/אחת צריכיםהפורש/ת הצעיר/ותיק יכולים לבחור האם ירצו

קרא עוד »
×