כמה גרסאות קורות חיים צריך פורש צה"ל

שיווק עצמי זה לא סדנה, לא קורס ולא 'Buzz word'.
שיווק עצמי = מארג שלם של פעולות שכל אחד ואחד במאה ה- 21 צריך לבצע כדי להצליח, על אחת כמה וכמה כעובד/מנהל שכיר.

במאה ה- 21 אנחנו כל הזמן במים סוערים, סביבה דינאמית. מים סוערים שצריך לדעת כיצד להתמודד איתם מעל פני המים וכיצד להתמודד איתם כשנופלים לתוכם.
דברים שעבדו עבורנו בעבר, נכון להיום כבר לא עובדים עבורנו וכל אחד צריך לדאוג לעצמו, בראש ובראשונה.אסור לנו לסמוך על אחרים, אלא במינון הנכון ותוך כדי ניהול סיכונים בסביבה דינאמית.
אחד הכלים הבסיסיים והראשוניים ביותר לשיווק עצמי – מסמך קורות חיים.פעמים רבות אומרים לי: כל פעם שאני שולח קורות חיים לאיזו שהיא משרה אני משנה את הקורות חיים.

ואני שואל:
האם באמת זה הגיוני?
1. האם ניתן לשלוט בכמות גדולה של גרסאות קורות חיים?
2. כשמגיעים לראיון, אפשר לזכור איזו גרסה נשלחה לאותה משרה?
3.אם אתה לא מחפש עכשיו משרה, אז לא צריך קורות חיים? מה תהיה הגרסה שעכשיו תייצר?

אם כל השאלות האלו רלוונטיות,
מה הפתרון הנכון, או מה התשובה הנכונה לסוגיית הגרסאות?קורות חיים כל אחד צריך ללא קשר לחיפוש עבודה (גם עצמאי צריך לצרף לכל מכרז קורות חיים)קורות חיים צריכים להיות מעודכנים לחצי שנה האחרונה.

הטיפים שבהם אתמקד הפעם מתייחסים בעיקר לדף מקדים לקורות חיים, דף מקדים שתפקידו להתאים את תוכן הקורות חיים למשרה שבה רוצים לעסוק.מסמך קורות חיים איכותי ניתן להתאמה למשרה מסוימת בקלותע"י שינוי הדגשה ו/או החלפת מילה, החלפת ביטוי, החלפת תיאור תפקיד.לביצוע התאמה מיטבית של מסמך קורות חיים למשרה,מומלץ לכתוב דף מקדים לקורות חיים.דף מקדים עושה שרות מעולה כשהדף נכתב בצורה נכונה.דף מקדים שנכתב בצורה נכונה עושה את העבודה עבור בעליו יותר טוב מכל מסמך קורות חיים שנכתב בצורה המקצועית ביותר.
דף מקדים איכותי מרשים את קוראיו הן ביכולת הביטויהן בכישורים הכוללים הוויה ועשיה של המועמד למשרה.בעוד שקורות חיים נכתבים בלשון לקונית ותמציתית, בגוף שלישי וזמן הווה כאילו נכתב על מישהו אחר…דף מקדים איכותי נכתב בגוף ראשון ובזמן עבר (בעיקר).הסגנון הוא: "חרשתי, זרעתי, קצרתי…"דף מקדים איכותי, תפקידו להביא לידי ביטוי את ההתאמה המלאה של הכותב לתפקיד המוצע או הנדרש. בפניה למשרה מסוימת באמצעות דף מקדים לקורות חיים וכמובן באמצעות מסמך קורות חיים, קיימות האפשרויות הבאות:
כל מסמך בנפרד שני המסמכים מחוברים ביחד כמסמך אחד עם הפרדה ברורה בין הדף המקדים לקורות החיים,כמובן שהדף המקדים כשמו כן הוא, לפני הקורות חיים.

כדי לדעת איך אפשר "להיות שווה – הרבה יותר!"
ניתן להעזר בוואוצרים של קורות חיים והכנה לראיון.

לכתיבת קורות חיים (עברית/אנגלית)
פנה כאן 
זומנת לראיון?

מזל טוב! נשמח להכין אותך לראיון מנצח
שלכם ובהצלחה
גדי ישראלי

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

פוסטים נוספים

בלוג

CV (קורות חיים) ב360 מעלות

כידוע מידי חמישי מזה כמעט 12 שנים אני מקיים יום קבלה בקהילה ללא עלות, באהבה וכמה פעמים שכל אחד/אחת צריכיםהפורש/ת הצעיר/ותיק יכולים לבחור האם ירצו

קרא עוד »
×