מנהיגות מנקודת מבט נשית

במאה הנוכחית אנו עדים למספרן ההולך וגדל של נשים בעמדות ניהול בחברה הישראלית – מניהול עסקים קטנים, כניסה לעמדות פוליטיות ברמה המוניציפאלית וגם הארצית וגם התקדמות לעמדות ניהול בארגונים שונים. מחקרים מעידים כי מספר הנשים, שהתקדמו לעמדות ניהול בכירות שילש את עצמו בשלושת העשורים האחרונים. אך יחד עם זאת, עדיין רק 10% מהמנהלים הבכירים הן נשים, כאשר בדרגים הבכירים ביותר ישנן רק 4% נשים.

למה זה כך ? האם ההבדלים בין המינים משפיעים על סגנון הניהול הארגוני?

לעניות דעתי, נשים יכולות לנהל ולהנהיג טוב לפחות כמו גברים. אני גורסת, כי יש לתת לגיטימיות למנהיגות של נשים, הן מסוגלות להשתלב בעמדות סמכות וכוח בהתאם לכישוריהן האישיים ונכונותן בהגשמה עצמית. תפיסתי נשענת על גישה כי יש לאפשר השתתפות שווה לנשים ולגברים בכל ספירות החיים ולהכרה שווה בעבודה שהן עושות.לאחר 26 שנות שירות צבאי בתפקידי חינוך והדרכה, אם יציאתי "לעולם הגדול" ביקשתי להתנסות בניהול מסוג אחר, בניהול של מערך חברתי בעל אתגרים חינוכיים על מנת לחוות עולמות תוכן ותחומי עניין שונים. אחת ההצעות, שעמדו לפרקי הייתה ניהול מכללה טכנולוגית במאפיינים של מקצועות גבריים. שאלתי את עצמי האם אני יכולה להשתלב ולהוביל את המכללה כשאני על "תקן של אישה"? האם אני צריכה לאמץ קודים של התנהגות וניהול שאפיינו עד היום גברים שניהלו את המכללה?
חשיבה זו אתגרה אותי להוכיח כי הבדלי מגדר אינם מבוססים על הבדלים ביולוגים בין גברים ונשים ובשנות ה- 2000 נשים לא נופלות מגברים בשל מיניותן. ניהול עולם גברי ע"י אישה הינו סטריאוטיפי ועשוי לפעול כחרב פיפיות ולהגביל בעתיד את השתלבותן של נשים בעמדות כוח ומנהיגות. אני סבורה כי לנו, הנשים יש את היכולת להיות דומיננטיות, אסרטיביות ובעלות כישורים להתמודד בעולם תוכן שנחשב גברי ולהצליח בניהולו לא פחות ואולי אף יותר מגברים. זאת החשיבה שהניעה אותי להתמודד על התפקיד. ניגשתי להתמודדות מתוך תחושת ביטחון כי יש לי מה לתרום לניהול מכללה, להשפיע על הישגיה ולעצב את המגמות העתידיות. הרי יש לי ניסיון ניהולי המשלב סגנון משימתי וחברתי כאחד. יש בי איכויות ניהוליות ומנהיגותיות שהתנסיתי בהן בשירותי הצבאי כגון: הנעת עובדים לביצוע משימותיהם, פיתוח והעצמת צוות העובדים, יצירת מערכת שיתופית המערבת את העובדים בעשייה ויוצרת תחושת לכידות גבוהה בארגון, עבודה על פי ערכי מוסר והרשימה עוד ארוכה.. אז, כמובן שזכיתי בתפקיד ומזה כשנה הנני מנהלת מכללה בעלת 1,000 סטודנטים, למעלה מ – 150 מרצים וצוות עובדים אדמיניסטרטיבי.

בפיתוח קריירה חדשה, לאחר שירות צבאי ארוך, אל תזנחו את כישוריכם וניסיונכם הצבאי – הם בעלי ערך שלא יסולא בפז – האמינו בעצמכם ובדרך אותה אתם רוצים לסלול .. ותמריאו לאפיקים חדשים.

בהצלחה.

כתבה ציפי מזור (סא"ל מיל') מנהלת מכללת עתיד ת"א לשעבר, אפריל 2014
054-3222778

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

פוסטים נוספים

בלוג

CV (קורות חיים) ב360 מעלות

כידוע מידי חמישי מזה כמעט 12 שנים אני מקיים יום קבלה בקהילה ללא עלות, באהבה וכמה פעמים שכל אחד/אחת צריכיםהפורש/ת הצעיר/ותיק יכולים לבחור האם ירצו

קרא עוד »
×