מרב סרן לסגן אלוף ,סיפורו של אימון

עם הפרישה מצה"ל או משירות ביטחון את/ה יכול למצוא את עצמך בתהליך דומה לחיפוש הקידום בקריירה אותו חוית בשירות עצמו,סיפור אימון זה הינו סיפור אמיתי על הצלחה בקידום בשירות שניתן ללמוד ממנו גם לקריירה האזרחית שניצבת בפניך.

שמעון (שם בדוי) מהנדס מכונות, נשוי עם 2 ילדים בן 35. משרת בחיל האוויר בתפקיד טכני מקצועי ובעל דרגת רס"ן מזה 7 שנים. לשמעון חוות דעת מקצועיות ואישיות טובות והוא נחשב לקצין טוב.לפני כ 4 שנים עבר דיון ומרכז הערכה ונמצא מתאים לתפקידי סגן אלוף ומאז מרגיש תקוע בתפקיד וחש שכל התפקידים סביבו נסגרים וסיכוייו לדרגת סגן אלוף הולכים ופוחתים. גם מחוץ לחיל האוויר לדעתו הסיכוי נמוך מכיוון שלא מכירים אותו ויש להם מועמדים.
בשיחתו עם מפקד הבסיס נאמר לו שהוא אותר פוטנציאלית לסגן אלוף אך יש מספר רב של מתמודדים על כל תפקיד לכן לא בטוח שהוא אכן יקבל הדרגה .
שמעון הגיע אלי לאימון, בהמלצת קצין אחר המכיר אותי, כאשר הוא מתוסכל, כועס ומרגיש עצמו כמנוצל בחיל האוויר וכמי שלא מצליח לממש את עצמו. הוא חש כי קצינים אחרים, פחות מקצועיים, קיבלו דרגה ואילו הוא נשאר מאחור. הכעס של שמעון מכוון למפקדיו ש"אינם דואגים לו" ועל המערכת שאינה מזהה יכולות וחוזקות של הקצינים. לדבריו "אם אין לךסוס מתאים לא תקבל תפקיד" "אני לא טיפוס שילקק למפקדים" "אם ככה מתנהגים עדיף שאשתחרר ואמצא פיתרון מחוץ לצבא"
שמעון הגיע אלי במטרה לגבש החלטה – לפרוש 7 שנים לפני הפנסיה, או להישאר בצבא ולהגביר הסיכוי לקבל דרגת הסגן אלוף.
בדקתי עם שמעון מה היה רוצה שיקרה ? תשובתו החד משמעית היתה "בעדיפות ראשונה אני רוצה להישאר בשרות הצבאי ולקבל סגן אלוף, גם במשפחה מעדיפים הכוון הזה. אך במידה ולא אקבל דרגה אני מעדיף להשתחרר מוקדם ככל האפשר ע"מ להגביר הסיכוי להיקלט ולצמוח בקריירה מחוץ לצבא"
פתחנו בתהליך אימוני של 10 מפגשים בהם סקרנו את מירב האפשרויות הקיימות בארגון, הגדרנו חוזקות ובולטות שלו כקצין וכמפקד, זהינו תהליכים ושלבי ההחלטה לגבי קידום קצינים, איתרנו האנשים המשפיעים על הקידום וגיבשנו תוכנית שיווק עצמי – תוכנית עבודה המשתרעת על תקופה של 6 חודשים, כאשר שמעון נתן לעצמו "זמן שאול" של שנה לבדיקת האפשרות לקידום במסגרת הצבאית.
כחצי שנה לאחר שסיימנו את תהליך האימון קיבלתי טלפון משמעון בו מבקש להיפגש איתי לקראת ראיון שיבוץ, המתוכנן עם תת אלוף בחיל, כאשר הוא רואה בכך הזדמנות להרשים ולחזק את מועמדותו לתפקיד. לדבריו התדמית שלו בחיל האוויר השתנתה והוא מוכר כאיש מקצוע מעולה אך יש המבקרים את היכולות המנהיגויות שבו. בהכנה החלטנו להעלות ביוזמתו של שמעון הסוגיה בצורה הבאה "אני איש מקצוע מצויין אך יש החושבים שאני לא נחרץ בעמדותיי ואיני מספיק אסרטיבי. נכון שכך זה נראה אך אני יודע לעמוד על דעתי גם אם כי בצורה שקטה ומנומסת כמו לדוגמא….."לאחר כשנה הוענקה לשמעון דרגת סגן אלוף ,טקס שהיווה סגירת מעגל הצלחה לשמעון משפחתו.
וכמה מילים על תהליך האימון שהשתרע על 10 מפגשים:
מטרות האימון
• הגברת אמונו של שמעון בכך שהוא ראוי ויכול לקבל דרגת סגן אלוף
• גיבוש תהליך בו שמעון לוקח אחריות על החיים והקידום שלו (ממעגל הדאגה למעגל ההשפעה• תכנון תוכנית עבודה ל "שווק עצמי" והשתתפות בפוליטיקה הארגונית ביחידה ובחיל האוויר
• לווי, עידוד, הכוונת שמעון בתהליכי השיווק בקידום בארגון

נושאים בהם דנו ועסקנו בתהליך האימוני
 מה היה רוצה שיקרה ? מה החלום שלו.
 האם הוא ראוי לדרגת הסגן אלוף ולמה להעדיף אותו על האחרים – תחושת מסוגלות
 פיתוח תפיסה פנימית של ראויות ומסוגלות לשינוי – חוזקות מקצועיות ואישיות
 מעבר מתפקיד ה"קורבן" לתפקיד "לוקח האחריות" על גורלו וקידומו
 כניסה ל"מגרש המשחקים" של הפוליטיקה הארגונית
 הגדרה מחודשת של תהליכי רישות (networking) בארגון
 גיבוש תהליך מיתוג עצמי – סימון כמומחה בתחומו
 רתימת המשפחה לתהליך

כולנו מכירים המשפטים המבטאים את הרגשת התסכול האכזבה, הכעס וההחמצה כאשר אנחנו לא מצליחים להתקדם במקום העבודה ואילו האחרים לוקחים לעצמם הקרדיט ו"גונבים" לנו את הקידום.הבעיה מחריפה בקרב ציבור לובשי המדים בו ההצלחה או הכישלון נחשפים בפומבי ובאופן מוחשי, בארגון ומחוץ לארגון, באמצעות דרגות הכתף.
המעבר מרב סרן לסגן אלוף, ולאחר מכן מסגן אלוף לאלוף משנה אינו טריוויאלי ואינו תלוי רק במערכת ובממונים, מפקדים. גם לקצין אחריות שווה להצלחתו ולמוכנות שלו להאמין שהינו ראוי לדרגה. לשם כך על הקצין להיאבק ולקחת אחריות על תוצאות המאבק כאשר הוא מוכן להשתמש בידע ולהשתתף בתהליכי הפוליטיקה הארגונית.
אם אתה רוצה לקחת אחריות על קידומך ולהפחית ההפתעות והמכשולים או באם אתה מרגיש "תקוע" בדרגה זמן רב אני הכתובת לאימון לצורך הגברת הסיכוי למימוש הדרגה והתפקיד

אני מאמין ש : לכל אחד הצורך והיכולת לממש את עצמו ולהביא למיצוי הפוטנציאל האנושי לרווחת הפרט והמשפחה באופן אופטימאלי

דן וולקן – מאמן אישי ומשפחתי, יועץ ארגוני ומומחה לתהליכי תכנון קריירה, ושווק עצמי בעבודה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

פוסטים נוספים

בלוג

CV (קורות חיים) ב360 מעלות

כידוע מידי חמישי מזה כמעט 12 שנים אני מקיים יום קבלה בקהילה ללא עלות, באהבה וכמה פעמים שכל אחד/אחת צריכיםהפורש/ת הצעיר/ותיק יכולים לבחור האם ירצו

קרא עוד »
×