עובדים של היום מחפשים עבודה כל הזמן! מאת צורי תדהר .

לא יזיק לבחון את השוק מדי פעם ולשלוח קורות חיים מחודשים, למשרה שבאמת אנו חפצים בעיקרה, ומי יודע אולי במקרה הכי גרוע נתקבל לעבודה, ואז…אז נוכל לחשוב ולקבל את ההחלטה הנכונה.אבל, לפחות נדע שאנו בכושר ועדיין מבוקשים בשוק העבודה.

הגישה הרווחת בקרב עובדים ומועסקים רבים בכלל ומחפשי עבודה בפרט היא:

"מצאתי עבודה התמזל מזלי כל אשר נותר עתה לעשות זה להישאר בתפקידי ולשמור על הכסא שלי."

ובכן אנו מעוניינים להביא בפניכם את הצד השני של המטבע, ידוע כי בעסקים אין סנטימנטים ואף אחד לא עושה לנו טובה שהוא מעסיק אותנו, פשוט האלטרנטיבה האחרת פחות משתלמת לחברה.

להלן מספר מוסכמות והפרכתן:
**לכל בן אדם יש מחליף!
נכון לכל בן אדם יש מחליף, אך השאלה כמה זה עולה לנו?

כמה עולה לי המעסיק להחליף עובד טוב, באחד חדש?
צריך לזכור שעלויות גיוס עובדים מאד יקרות, החל ממודעה בעיתון, מיון המועמדים זמני הראיונות ודיונים בנושא המועמדים, תשלום לחברות השמה ועוד. בעלויות גיוס העובד יש להכניס את זמן הלמידה שלו ועקומת התפוקה שלו, הרי אין לצפות אף מעובד מיומן, שיכנס למערכת החדשה בחברה ויתחיל מידית בביצוע משימות מורכבות כשאר חבריו הוותיקים בצוות.

ולבסוף התאמתו של העובד לסביבה החדשה הקיימת בחברה, התקשורת שלו עם שאר חברי הצוות והממונה הישיר שלו אינה דבר של מה בכך, לעיתים קרובות החברה מגייסת עובדים שלא כלכך מתקשרים עם עמיתיהם בעבודה, עובדה שיכולה לפגוע בפריון של כלל חברי הקבוצה.

ובכן כל מעסיק יודע שהרבה יותר זול לשמר עובדים קיימים ע"פ גיוסם של עובדים חדשים במקומם. שלא לדבר על כל הידע והניסיון שעובד של החברה לוקח עימו כאשר הוא עוזב את הארגון.

**עובדים בתחום הXXX יש כמו …
נכון, יש הרבה, יש הכל מהכל ובכל תחום.
אז מה לא נעבוד?

הרעיון הוא לעסוק במה שאנו אוהבים, ואם אנו אוהבים את מה שאנו עושים – את העבודה שלנו, את המקצוע שלנו, סביר להניח שנרכוש מיומנויות ונהיה טובים בעבודותינו.ועובדים יעילים וטובים בתחומם, חסר, ואף חסר הרבה!

עובדים מקצועיים אלו מנסים מראיינים מגייסי עובדים ללקט בפינצטה.

לכן אנו כעובדים מוכרחים להיות בכושר תמידי, ולא לקפוא על שמרינו.אנו חייבים תמיד להתעדכן וללמד על טכנולוגיות חדשות הקשורות לתחומינו, אנו חייבים להצטיין ולהצליח בעבודתנו, לא בשביל המעסיק, כי אם בעיקר בשבילינו.

**שמירה על הוותק שלי באותה חברה מקדמת אותי הכי טוב.
ובכן, ההפך הוא הנכון!
חשוב לשמור על הוותק והניסיון במקצוע שלי. אך פחות חשוב לשמור על הוותק במקום עבודה אחד.עובדים מתקדמים כאשר הם מחליפים, עוברים בין מקומות עבודה. כך הם נחשפים למערכות וסביבות פיתוח חדשות ולומדים הרבה נושאים חדשים. עובדים אלו משדרגים את הניסיון מקצועי כל הזמן.יחד עם זאת כאשר עובד מגיע לארגון חדש הוא מביא עימו ידע חדש ומרענן ויכול לדרוש יותר עבור הניסיון שצבר במקומות עבודה קודמים. בין אם זה הטבה בשכר או בתפקיד או גם וגם.

לסיכום:

חשוב שלפחות נדע מה קורה בחוץ מעבר למשרדינו.

חשוב שתמיד נרגיש אטרקטיביים ומלאי ביטחון בעצמנו, שנדע שיש לנו מה להציע.

לכן לא יזיק לבחון את השוק מדי פעם ולשלוח קורות חיים מחודשים, למשרה שבאמת אנו חפצים בעיקרה, ומי יודע אולי במקרה הכי גרוע נתקבל לעבודה, ואז…

אז נוכל לחשוב ולקבל את ההחלטה הנכונה.אבל, לפחות נדע שאנו בכושר ועדיין מבוקשים בשוק העבודה.

לליווי במעברי קריירה בסל קורסים פנה כאן 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

פוסטים נוספים

בלוג

CV (קורות חיים) ב360 מעלות

כידוע מידי חמישי מזה כמעט 12 שנים אני מקיים יום קבלה בקהילה ללא עלות, באהבה וכמה פעמים שכל אחד/אחת צריכיםהפורש/ת הצעיר/ותיק יכולים לבחור האם ירצו

קרא עוד »
×