קורות חיים – 11 דיברות

הנה קרבה הפרישה מצה"ל או משירות ביטחון כתיבת קורות חיים הינו מהלך אסטרטגי בו אתה צריך לבחור כיצד אתה הולך למצב עצמך ב"מוח הקורא"?
יש אינסוף נוסחאות ,פורמטים אך ההצלחה היא שילוב של :
א.עריכה שיווקית נכונה המעוררת סקרנות אצל הקורא.
ב.מידע מודיעיני המכוון לצרכי המעסיק בבחינת "מה יוצא לי מזה שאתה כזה? "
ג.כישורים ומיומנות מתאימות למשרה.

1. בדיקה – יום לאחר כתיבת קורות החיים תהיה לרגע מנהל גיוס ותקרא את שכתבת אתמול ושאל את עצמך האם הייתי בוחר בי לתפקיד ולמה? שאלה שתהדהדדדדדדד בראשך במהלך כל הקריאה : " אז מה יוצא למעסיק מזה שאני כזה "אם בכל סעיף תדע לענות על השאלה אתה כבר בדרך הנכונה.תמיד מומלץ לתת לעוד 3 חברים לקרוא רצוי שאחד מהם בעל שפה תקנית (כיתוב בגופן ידידותי לקורא לדוגמא Arial).

2. סדר כתיבה – מה כתבת בראש קורות החיים? אין חוקים בניגוד למה שאמרו לך, אתה מחליט! (סליחה שהרסנו) תציב בהתחלה את מה שהכי רלוונטי למשרה,בעיניי זה מראה על מיקוד,ביטחון עצמי ,ענייניות וכן סוג של התחשבות בקורא ,אם הוא יתרשם כבר לא חשובה הכתובת בה אתה גר אותה זה אתה כתבת בגאווה בראש המסמך.תשומת לב- בתוך הקטגוריה יש לשמור על סדר כרונולוגי למשל בתפקידים – תפקיד אחרון מופיע ראשון.

3. תכונות – מרכיב חיוני בקורות החיים אך מומלץ לא לשלבן בתוכן אלא בנפרד במיקום שתבחר.
מומלץ לא להלעיט את הקורא אלא לבחור עד חמש תכונות מרכזיות, מומלץ אחת מכל עולם תוכן:
אופי (תושייה רבה,כושר חשיבה וכו')
חברתי (חוש הומור,התנדבות וכו')
ערכי עבודה (ביקורת בונה
כושר עבודה עם קהל וכו')
תכונות ניהוליות (מנהיגות, יכולת הנעה וכו')
הערה: ניתן להעזר במאמר על תכונות האופי באתרינו

4. אורך –לא יותר מעמוד אחד, אם לא מספיק צרף נספח ,מסמך ארוך מידיי מתיש את רכזת הגיוס ,אם היא תרצה לקרוא את העלילה המלאה יהיה לה את הנספח.

5. פרטים אישיים – חלק מהמיתוג שלך הוא אמינות ,לכן אל תשמיט פרטים כלל,בסוף הדברים צפים
"האמת הנוחה" תפעל לרעתך (מנהלת הגיוס לא תטרח להתקשר וההזדמנות תיעלם)
* עולה חדש – ציין שנת עלייה ונתונים תומכים לדוגמא שנת עליה 2000 (אולפן עברית למתקדמים סיימתי ב2003) כך אתה רומז כי תוך 3 שנים כבר הגעת למתקדמים .
* ציין בעדיפות מספר נייד (אל תשכח לבדוק שבמשיבון אין איזו "שטות" שהורדת מהרשת ושכחת ,הודעה הזויה תשפיע על הרושם אותו אתה מנסה להעביר)
* מגורים- אם אתה גר רחוק מאוד ממקום העבודה ואתה מוכן לבצע מעבר דירה ציין זאת מאחר וזה שיקול מרכזי למעסיק.

6.דגשים:
א. שם הקובץ- מרבית המועמדים מכינים מספר פורמטים לקורות חיים ונותנים שמות מוזרים ,לא תמיד זוכרים לשנות זאת טרם המשלוח ואז מגיע קורות חיים עם שם קובץ כך גם תמצא אותו מערכת האיתור מהר יותר.aaaa,מה תחשוב מנהלת הגיוס על כך…-ציין cv Israel Israeli
ב.השכלה – אקדמית לציין הכל אך להבליט את הרלוונטי ,קורסים רק משמעותיים מבחינת התפקיד או דרגת הקושי בהשגת הסמכה.
ג.מכתב מקדים- אם יש לך קורות חיים איכותיים אז מיותר לגמרי ,אם יש דברים הדורשים הבהרות כדאי לצרף .
ד.תפקידים קודמים – אם עשית 3 תפקידים מרכזיים ועוד 4 זוטרים בתחום התפעול אפשר לכלול את הארבעה בסעיף אחד עם מאפיינים דומים ובכך למנוע מהקורא עיסוק מיותר בקריאה לבטלה.זה גם יכול להיות פתרון "מתוחכם " להצנעת תנודתיות רבה מידיי בין תפקידים.
ה.ידע בסביבת מחשב- הפך להיות פריט חובה בשנים אחרונות אך אל תלאה את הקורא,כתוב שולט ב.. המעסיק אינטליגנטי דיו להבין שאם קלטת מערכת אחת תוכל גם לקלוט את האחרת.
ו.שפות – ציין בקצרה ואל תגזים,אנגלית ברמת שפת אם לעיתים מכריעה.פתאום תוכל למצוא עצמך מול מראיין שמברך אותך ושואל באנגלית רהוטה (הרי כתבת שאתה שולט ברמת שפת אם)
ז.צבא- פרט רק אם יש ניסיון מקצועי רלוונטי או ניסיון פיקודי (קצת ניהול..),במידה ולא ציין רק תפקיד ,דרגה וחייל.
ח.תחביבים- לא מומלץ אלא אם אתה הולך לארגון בו הם רלוונטיים,אם אתה יודע כי קבוצת הכדורסל של החברה משמעותית בהוויה הארגונית ואתה חובב כדורסל זה חשוב לציין כי יש כאן מעין "קריצה" של אני גם מוכשר ואם תיקחו אותי יהיה לכם גם חיזוק בקבוצה.

7.קצת רוחניות – בעת הכתיבה נסה להיזכר בחלקים ביפים שהיו לך בכל תפקיד,יצירת אוירה זו של חיוביות כלפי אירועי אושר והצלחה בעברך "יקרינו" על הכתיבה הקולחת ויעוררו זיכרונך לדוגמאות רלוונטיות של שיאי הצלחה.

8.תמונה – אין ממש תשובה מדעית לכך אלא על פי תחושתך ועל פי המקרה .

9. ממליצים- דווקא מומלץ לא לצרף שמות אך להכין מראש אצלך למקרה שתידרש, מילוי ממליצים מראש מאריך את המסמך,ויעלה תהיות מדוע אלה ואז יכול להיות שיבקשו אחרים בהתראה קצרה כדי שלא תוכל לתאם מולם גרסאות כביכול.
תזכור כי לא מחפשים חברים שלך –אנו ממליצים להכין 1. מעסיק/מפקד 2.עמית 3. כפיף.כן- אתה קורא נכון – "כפיף".זאת מאחר וכיום בתקופה בה דור הy נכנס לעמדות ניהוליות הוא נותן משמעות רבה ליכולת הנעת עובדים מתוך מוטיבציה ולכן יהיה חשוב למנכ"ל לשמוע כיצד מרגיש מי שניהלת אותו .

10.טעויות נוספות שיש להימנע מהם :
א.חזרות-אין צורך לחזור שוב ושוב על דברים שעשיתם. עליכם למצוא ניסוח מנצח לדברים שעשיתם ולציין כל דבר פעם אחת בלבד, לשלב במקום הנכון ולהדגיש אותו על ידי ניסוח ברור וקולע
ב. שם החברה- לציין עבודה ללא שם החברהפעמים רבות שם החברה מעניק לתפקיד ערך מוסף.
ג. תאריך כתיבת המסמך -אם ציינת דאג לעדכנו רגע לפני השליחה,ככלל עדיף להימנע מזה.

11. הדיבר ה11- האם כקורא שמת לב שיש 11 דיברות כאשר המוח רגיל לחשוב שיש רק 10 ובכן
הדיבר ה11 עוסק בקריאטיב /יצירתיות הנותן לך ערך מוסף וגם מאפשר לך לתת פן אישי שיצור קרבה למעסיק
הפוטנציאלי לדוגמא:..
* אם אתה מתמודד על תפקיד בתחום המוזיקה אתה יכול לשלב שם של שיר שאתה מעריך כשיר מקצועי ולצרף קישור ליוטיוב.
* מתמודד על ניהול צוות צילום שלח קורות חיים על רקע עמוד שלם צילום איכותי שצילמת.
* מתמודד על תפקיד הכרוך בפרזנטציה ,תעלה קיטוע של סרטון העברת מסר שלך בהרצאה לרשת וצרף קישור.
* תפתיע – לדוגמא במקום לרשום את הדוא"ל האישי שלך כתוב "אשמח ליצירת קשר" כך בלחיצה יוכל מנהל הגיוס להגיע לדוא"ל שלך (כמנהל גיוס היית אוהב את זה- תודה:)

המאמר הינו מאמר מערכת ואינו בא במקום ייעוץ מקצועי
לתיאום כתיבת קורות חיים מקצועי בוואצ'ר מנהל הפרישה לחץ כאן https://lp.vp4.me/gdqd

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

פוסטים נוספים

בלוג

CV (קורות חיים) ב360 מעלות

כידוע מידי חמישי מזה כמעט 12 שנים אני מקיים יום קבלה בקהילה ללא עלות, באהבה וכמה פעמים שכל אחד/אחת צריכיםהפורש/ת הצעיר/ותיק יכולים לבחור האם ירצו

קרא עוד »
×