חמישה דברים על ניהול סיכונים בביטוחי בריאות

חמישה דברים על ניהול סיכונים בביטוחי בריאות
ביטוח רפואי/ ביטוח בריאות הינו ניהול סיכונים ככל ניהול סיכונים בתחום אחר, רק שכאן מדובר בחיים שלנו ושל בני המשפחה. כל משפחה זקוקה למיפוי סיכונים משלה. אנו נציג כאן 5 נקודות מרכזיות שיש לבחון בבחירת ביטוח בריאות

ביטוחי קופת חולים- שב"ן
לכל קופה ישנם ביטוחים משלימים הנקראים בשמות שונים ומכסים תחומים וסיכונים שונים.יש לבחון בקפידה מה הכיסויים כוללים , האם נדרשת תקופת אכשרה (המתנה ) ומה חסר לנו כדי להתאים את הביטוח הפרטי ולהימנע מכפל ביטוחים. כך למשל, ייתכן ולמי שיש לו ביטוח פרטי בכיסוי רחב ,יוכל להסתפק בחבילת "מכבי כסף" במקום "מכבי זהב" ועדיין להיות בכיסוי מלא ולחסוך מאות שקלים.

תרופות מחוץ לסל
בסוג ביטוח זה ישנם שני מסלולים עיקריים : פיצוי חד פעמי או מתחדש.המשמעות היא שאם יש לחולה מסלול פיצוי מיליון שקל חד פעמי (כמו ביטוחי "צוות" או "חבר" ) הוא "חשוף לחסדים" לאחר שנגמר הכסף.כך למשל בתוספת תשלום לא גדולה לכיסוי הקיים עצמו, ניתן לרכוש כיסוי נוסף מתחדש וכך להגדיל משמעותית את הסיכוי להמשיך באיכות חיים טובה יותר , או אף לזכות בהמשך החיים עצמם..

ערכי סילוק בביטוח סיעודי:
בהחלטה על רכישת ביטוח סיעודי יש לקחת בחשבון גורם חשוב , ולמרבה הפלא נסתר ועלום- ערכי הסילוק בפוליסות הסיעוד. ערכי הסילוק הם סכומי פיצוי חודשי לביטוח סיעודי הנגזרים באופן יחסי מהסכומים המקוריים ומובטחים לאחר מספר מוגדר של שנות תשלום, גם לאחר הפסקת תשלום הפרמיה בפועל. שוב, ההבדל נעוץ בין קבלת כמה אלפי ₪ בחודש לעומת אי קבלתם בכלל.

ביטוח מחלות קשות :
בעת גילוי מחלה קשה נגרמות הוצאות שאינן מכוסות במסגרות האחרות הן הפרטיות והן הציבוריות. (כגון: הסעות, עזרה בבית, אובדן ימי עבודה, אביזרים מיוחדים, תמיכה פסיכולוגית ועוד).פוליסת מחלות קשות נותנת בידי המבוטח פיצוי כספי שאת גובהו ניתן לקבוע בעת הכניסה לביטוח . הפיצוי יכול לשמש לכל שימוש אחר כלשהו ללא הוכחת הוצאות. לכן שרוכשים ביטוח כזה חשוב לבדוק למשל כמה סוגי מחלות מכסה הביטוח, מה התנאים לקבלת סכום הפיצוי בעת גילוי המחלה, והאם ניתן לקבל תשלום חוזר אם חזרה המחלה וכדומה.

בחירת רופא:
כדאי לבדוק בפוליסה – האם ניתנת לחולה האפשרות לבחור רופא, האם רק בארץ או בכל מקום בעולם ,מה בדיוק מכסה שכר הרופא, האם יש מגבלה למספר פעמים/ניתוחים בתקופה נתונה והאם יש תקרה לתשלום.

לסיכום:
המאמר נכתב בסיוע יועצי הבית לביטוחי בריאות גב' אילה אבני ומר דודו תגרין
יועצים פנסיונים מומחים בתחום ביטוחי בריאות ויועצים מטעם מנהל הפרישה בצה"ל (וואצ'ר יעוץ ביטוח רפואי)
לתיאום פגישת יעוץ בתחום נא פנה כאן

הערה- אין לראות במידע זה סוג של יעוץ פיננסי ו-או ביטוחי, עליכם להיוועץ בבעל מקצוע מוסמך טרם נקיטת כל מהלך ביטוחי ו-או פיננסי

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

פוסטים נוספים

בלוג

קרנות השתלמות "זנב"

קרנות השתלמות "זנב"יש כמה "אמרות שפר" מוכרות בנושא קרן השתלמות1. קרן השתלמות לא פודים2. קרן השתלמות היא מקלט מס/מחסן חירום3. במקרה הצורך לא פודים- ככל

קרא עוד »