10 כללים לאורח חיים בריא בכל גיל

אחד הדברים הפחות ידועים הוא, שאפשר לעשות שינויים קטנים מאוד בהרגלים שלנו, ושינויים אלו יביאו להבדל גדול בבריאות. כדאי לבדוק איפה אנחנו עומדים ביחס לכל אחד מהכללים הבאים ומה שלא מיושם, אפשר להתחיל ליישם בהדרגה.

1.שינה – שינה איכותית, רצופה,שקטה וארוכה דיה (לפחות 6 שעות) חיונית לבריאות הכללית וגם להרזיה, שכן מתקיימים בה ביתר שאת תהליכי חילוף חומרים בדגש על פירוק שומנים.
2.ארוחת בוקר- שבירת צום הלילה מאותתת לגוף להתעורר ולהתחיל להניע במרץ את מערכות הגוף. במילים אחרות- להמריץ את הגוף לניצול קלוריות("שריפת" קלוריות) מואץ.
3.אכילה כל 3-4 שעות- זוהי אכילה של מנות המספקות שובע לזמן נתון זה, כאשר הגוף נמצא כל הזמן במצב של פעילות אופטימאלית. החל משלב ארוחת הבוקר הוא שומר על ניצול קלוריות המואץ, בניגוד לגוף שמגיע למצבי רעב (אין קשר אם הרעב מורגש או בלתי מורגש- סמוי) ומאט את ניצול הקלוריות.
4.שתייה- שתייה מספקת לאורך כל היום, של נוזלים מרווים שאינם גורמים להשתנה מוגברת, מאפשרת לגוף תהליכי ניקוי, מונעת עצירות, ומונעת מעבר למצב חיסכון של צריכת אנרגיה- שוב- ניצול קלוריות איטי.
5.פעילות גופנית- שילוב פעילות גופנית מגוונת (אירובי, כוח, עיצוב, גמישות) תתרום לבריאות הכללית ותגביר את ניצול הקלוריות גם בזמן האימון וגם אחריו.
6.שומן במידה- צריכה של שומנים חיוניים לגוף (כמו טחינה,שמן זית וסוגים אחרים של שמן, אבוקדו,אגוזים,שקדים,גרעינים,זיתים), במידה נכונה.
7.לעיסה- ללעיסת המזון חשיבות גדולה מאוד בעיכול המזון וביצירת תחושת שובע. המזון צריך להיבלע לאחר שנטחן לחלוטין ע"י הלעיסות והגיע למרקם של רסק. לעיסה כזו תשפר את תהליכי העיכול וספיגת המזון, תאט את קצב האכילה וע"י כך תגרום לתחושת שובע לאחר אכילה של כמות המזון הרצויה.
8.הפחתת סטרס – חשוב מאוד למצוא דרכים להפחית את הסטרס בחיינו, לסטרס השפעה רבה על תהליכי חמצון בגוף, הוא פוגע משמעותית בבריאות ומאיץ תהליכי הזדקנות.
9.הפסקת עישון – אתגר משמעותי אך חיוני על מנת לשמור על בריאות הריאות, להפחית משמעותית תהליכי חמצון בגוף ובכך לתרום לטיפול האנטי אייג'ינג ולבריאות הכללית שלנו.
10.לבדוק מה יש במזון שלנו- חשוב לקחת אחריות על הכרת המזון ולא להסתפק במיתוג ובאותיות הגדולות שעל האריזות. כדאי להתרגל לקרוא את הסימון התזונתי שעל האריזות ולסמוך על השכל הישר שלנו: מזון צריך להיות ברור לנו, ואם הוא לא ברור ספק אם צריך לתת לו להיכנס אל הגוף שלנו.

בתיאבון !!
אני לרשותך בכל שאלה /בקשה כאן !!
למעונינים בהליך ליווי או טיפול ניתן לממן באמצעות סל הפרישה מצה"ל

איילת הראל, N.D, נטורופתית והרבליסטית קלינית

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

פוסטים נוספים

בלוג

CV (קורות חיים) ב360 מעלות

כידוע מידי חמישי מזה כמעט 12 שנים אני מקיים יום קבלה בקהילה ללא עלות, באהבה וכמה פעמים שכל אחד/אחת צריכיםהפורש/ת הצעיר/ותיק יכולים לבחור האם ירצו

קרא עוד »
×